העצמה נשית: פוסט אופטימי I מיכל אסתר צבי

העצמה נשית: פוסט אופטימי I מיכל אסתר צבי

היום החלטתי לכתוב פוסט אופטימי , פוסט חיובי ולא כי אני מרגישה חיובית , להיפך.

סוג של אחריות אני מניחה לאור הפוסטים האחרונים שלי (אוי למועקה, חוסר אונים) לפתע זה היכה בי –נכון שהבלוג  הוא הפסיכולוג שלי ואני שופכת את הרגעים הקשים והטובים שלי  והרגע סיימתי לכתוב פוסט על געגוע –אבל לא אעלה אותו ,אני מאלצת את עצמי לכתוב פוסט חיובי ,לא מכוון אלי שום אקדח לרקה למעט האני שלי שלאחרונה קצת מוותר לעצמו ומרפה  (וגם זה בסדר).

בפוסט אני אתייחס לשלושה נושאים, כולם עוסקים בעולמות העצמה נשית : תחזוקת הבית , אימהות , דימוי גוף

אז אני אתחיל בזה שנפל לי האסימון והבנתי שאני לא "בלבוסטה" –להיפך , אני נוראית  –כינוי לבלבוסטה לפי המילון –"כינוי לעקרת בית המנהלת את משק ביתה בצורה יעילה פרקטית ואנרגטית ,כינוי לאישה היודעת להתנהל בתבונה ובחריצות בין משימות משק הבית השונות (ואז יש פירוט ניקיון כביסה וכו..) כינוי לאישה אסרטיבית המסוגלת לגרום לדבר מה (לפרויקט רעיון וכדומה)להתקדם איתו או להתנהל כראוי ,כינוי למי שמתנהגת כבעלת הבית, כינוי לאישה שמנהלת את העניינים".

בתור פרפקציוניסטית היה קשה לי לקבל את העובדה שאיני כזו אבל  אני חיה עם זה בשלום או ליתר דיוק -השלמתי ,אפילו מצאתי לעצמי הגדרה חדשה – בלבוסטה פרמיום –שזו בעצם לפי ההגדרה של בלבוסטה רק לא בהקשר של משק הבית ושאני לא עקרת בית . פשוט להשמיט את "משק בית" ועקרת בית – להלן ההגדרה המתוקנת –

"בלבוסטה פרמיום"

כינוי לאישה , היודעת לנהל ולהתנהל בצורה יעילה פרקטית ואנרגטית, כינוי לאישה היודעת להתנהל בתבונה ובחריצות בין משימות. כינוי לאישה אסרטיבית המסוגלת לגרום לדבר מה (רעיון פרויקט)להתקדם איתו ולהתנהל כראוי, כינוי לאישה שמנהלת את העניינים .

אז זו ההגדרה שהרבה יותר מתאימה לי  ואני מתנצלת שכל מה שקשור למשק הבית פחות מעניין ופחות מתפקד כמו שעון להלן פוסט בבלוג "תחזוקת הבית אצלי לוקה בחסר "

בגיל 25 כאשר ילדתי והתחתנתי ניסיתי להראות לעצמי ולסביבה שאני בלבוסטה אבל המחיר היה כבר מנשוא –כבר מהבוקר הייתי מתעוררת מלאת עצבים אכולת  מרמור ותסכול וכל זאת בשל הידיעה כי  לאחר לילה נטול שינה אני אמורה  לסדר ,לכבס ,לנקות ועוד גם כאשר הבנות גדלו יום שישי היה מוקדש לניקיון "היסודי" של הבית ,השקמה בשש בבוקר ,אסור לפנות אלי,לדבר אלי,להסתכל עלי ואני מנקה ועצבנית ,מקללת (בלב)הכל נעשה מתוך גועל- כן נכון ,בסוף היה נקי אבל בדרך כולם הספיקו לפחד ממני ועם הבן זוג כבר הספקתי לריב ,אז היום יום שישי זה היום הפנוי שלי -אז אני אפתח אותו בבית קפה ולא "אבזבז" אותו או "אשרוף" אותו על מטלות הבית.

נושא הניקיון היה מתנהל לא משהו אצלי  ,הייתי מעגלת פינות ולא באמת מגיעה להכל ,אין מה לעשות אני לא יכולה להספיק הכל ושהכל יראה ויהיה מדהים למרות כל רצונותיי.

אז באותו הקשר של משק הבית –

בא לי לצעוק לשמיים –אני אוהבת להיות אימא !! כיף לי !! הכי כיף לי איתן עם הבנות שלי וכאשר אני חושבת על זה –ממתי התחלתי ליהנות מהאימהות, ברגע שהתחלתי להיות נאמנה לעצמי ולרצונות שלי , זה אומר לחזור מהעבודה ולא ישר להתחיל לתקתק דברים  לחזור מהעבודה לשבת לא לעשות כלום ,לשתות כוס קפה לשבת איתן אולי לראות איזו סדרה  יחד איתן  ואז לנהל איתן דיון  שלבסוף יגלוש לחיים עצמם ולדברים ברומו של עולם – כי אם לא הייתי נאמנה לעצמי אז הייתי חוזרת מהעבודה ומתחילה סבב של ,כלים כביסות ספונג'ה וכדומה –אז לא , ואם בא לי לשים מוזיקה מחרישת אוזניים ולרקוד אני אעשה זאת והבנות יצטרפו אלי לריקודים וזה לא יראה להן מוזר או לא שגרתי –אצלנו זה דבר שבשגרה וטוב שכך.

ולא אני לא אוותר על הספורט שלי ועל זמן איכות עם חברות כאשר בא לי –זו עובדה כאשר אני לא מוותרת על עצמי ,רצונותיי ,תשוקותיי וכדומה אני פשוט אימא סבלנית , מכילה , חייכנית ואני הקמתי את העסק המהם שלי על הבסיס הזה רק כדי להראות לאימהות אחרות שאפשר אחרת- אז סמכו עלי . בנוסף אני רוצה ללמד את בנותיי ליהנות מהחיים ,מהדברים הקטנים , אז גם כאשר מטלות מעצבנות עומדות על הפרק אני מוציאה את היצירתית שבי ומראה להן כיצד מכל דבר ניתן למצוא את החיובי כן אפילו במטלות הבית אבל יותר מזה להוות להן דוגמא על כך שאסור לנו לוותר על עצמנו וחשוב שנעשה דברים שאנו רוצים וחושקים ולהבין שברגע שאנו הולכים עם ליבנו תשוקותינו ורצונותינו אנו נהיה מסופקים מאושרים והרבה יותר יעילים בחיים -בכל התחומים.

אני כותבת הרבה על דימוי גוף מדברת עם נשים רבות ומרצה על הנושא –

ראשית תזכירו לעצמכן שזה בסדר לא להיות מושלם! ואם אתן אימהות לבנות קחו בחשבון שאתן הדוגמא לבנותיכן – לא המילים שאתן אומרות אלא מה שאתן עושות ,כיצד אתן מתנהגות – אם תראו להן כי אתן ביקורתיות כלפי עצמכן -גם הן תהיינה, אם תראו להן שאתן לא אוהבות דברים מסוימים בעצמכן – גם הן , תראו להן שאתן אוהבות את עצמכן,משקיעות בעצמכן לא מוותרות על מה שחשוב לכן כמו ספורט, פגישה עם חברה טובה – גם הן ינהגו כמוכן.

אמצו זאת , אהבו את עצמכן כפי שאתן – אני תמיד כותבת ואומרת לא משנה באיזו צורה או גודל , לא משנה כמה סימני מתיחה יש ,לא משנה כמה קמטים, צלוליטיס – אנחנו יפות כפי שאנחנו ובמיוחד כאשר טוב לנו !

זכרו את הנוסחה – אימא מאושרת שווה משפחה מאושרת וזה מתחיל בנו ,אנו נדאג לאושר שלנו, אנו נעשה אותנו מאושרות.

ובנימה אופטימית זו –כי כרגע אני מרגישה ממש אופטימית ומלאת אנרגיה (אשכרה מחשבה יוצרת מציאות, מילים מחזקות)  אני יודעת שהולך להיות טוב , הולך להיות מצוין , הולך להיות מהמם – כל מה שאני מאחלת לעצמי לבנותיי ולמשפחתי יתממש על הצד הכי טוב שיכול להיות !!

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למיכל אסתר - צבי

Log in with your credentials

Forgot your details?