עדיף למות מאשר להיות גרושה I מיכל אסתר צבי

עדיף למות מאשר להיות גרושה I מיכל אסתר צבי
stocksnap_nci5n8ul3z

בוקר, אני ממתינה בתחנת האוטובוס, מנהלת שחת חולין כזו שאשכח ממנה ברגע שאעלה לאוטובוס ולא אזכור את פניה של זו שמנהלת איתי שיחה, כאשר הגענו לשלב השאלות, שאלתי אותה – "את לבד פה עם ילדייך? את גרושה?" התגובה שלה הייתה מלווה במבט היסטרי על פניה כאשר המשפט הראשון שהוציאה מפיה היה – " חס וחלילה, עדיף למות מאשר להיות גרושה!" כמובן שבטרם הספקתי לפתוח עמה את הנושא הגיע האוטובוס שלי ונאלצתי להיפרד ממנה.

בואו נעשה סדר, גרושות הן לא מסכנות,

בוא נתחיל מזה שאת המילה "גרושות" או "גרושים" נחליף ב- א.ש.ו.ע.ה.ש (אנשים שלא ויתרו על האושר שלהם).

יש שתי תמונות לגרושות – האחת היא – המסכנה, הקשת יום, הענייה, הבודדה זו שזרקו אותה והכל קשה לה –האימהות, החיים, העבודה הכל קשהההה והתמונה השנייה היא כל אלה אבל להוסיף גברים חרמנים שמנצלים וזורקים אותן לאחר השימוש- אז ככה :

אני א.ש.ו.ע.ה.ש ואני מכירה המון א.ש.ו.ע.ה.ש והתמונה היא קצת שונה- נתחיל מזה שיש לנו ימים חופשיים, שבד"כ מנוצלים בהתאם לצרכים שלנו, בין אם זה מפגש איכותי עם חברה, שעות לבד עם עצמי למרתון קריאה/סרטים/ סדרות- בטלה מוחלטת, לצאת לקרוע את העיר (אין באמת אף פעם כוח לזה אבל היייי העיקר שאנחנו יכולות) דייטים מתי שבא לנו ועם מי שבא לנו.

הימים החופשיים שלנו מאפשרים לנו בעצם "להתנתק" מכל אחריות הקשורה לבית, ילדים, בני זוג או לא משנה מה, עצם העובדה שהראש שלנו נקי ממטלות ואנו יכולות בעצם לעשות, לבחור ככל העולה על דעתנו/רצוננו מאפשר לנו להישאר בקו השפיות ואז לחזור לנו בשקט לימים שלנו עם הילדים ולהיות שם בנוכחות מלאה, מתוך רצון ורוגע וגם הידיעה שמחר אנו שוב לבדנו.

לכל זה נוסיף את אלמנט החיזור, הפלירטוט- ורק נבהיר משהו, יש גברים מסוימים שכנראה התמונה שלהם אודות "הגרושה" היא בהתאם לתמונה השנייה שציינתי והם חושבים שהם יכולים רק לצייץ והגרושה המסכנה תתדפק על דלתם בנואשות ואז לאחר תום השימוש הם לא יראו אותה ממטר ואף יצחקקו כל הדרך לחבריהם ויספרו להם סיפור מעשיה אודות הגרושה החרמנית והמזדיינת – אז ככה : אישה היא חרמנית, חרמנית מאוד ואם היא אינה חרמנית זה אומר שמשהו לא בסדר, אינה רגועה כי משהו מטריד את מנוחתה, כי היא עייפה , אינה מאושרת – יש מלא סיבות… "הגרושה" נראית כיצור חרמן יותר כי היא לבד אבל לא- היא בעצם מאושרת יותר, חופשיה יותר, מביאה את בעיותיה וצרותיה לביטוי בניגוד לנשים רבות אחרות ששומרות בבטן, כי לא מבינים אותן, לא מקשיבים להן והן הרימו כבר ידיים מלנסות ולזעוק את זעקתן, הן מתוסכלות וממורמרות כי רוב הנטל נופל עליהן ואין מי שיעזור/ יקשיב להן.

גרושה מראש היא לבד, אין לה עזרה, אין לה ציפיות- זו היא, ילדיה וביתה.

כאשר גרושה רוצה לייצר לעצמה "הרפתקה" זה עניין של רצון וכמה שניות,

גרושה לא תכניס כל אחד לביתה מאחר וזה הארמון שלה ושל ילדיה, אם כבר נכנסת לביתה- תגיד תודה.

בסופו של יום כולנו רוצים להיות נאהבים ולאהוב, "הגרושה" תיקח את הכל בפרופורציה, לפי הקצב שלה, בכל זאת היא כבר אימא, עצמאית, מחזיקה בית לבד, ללא עזרה , מה שיניע אותה הם שני דברים – איזה בן זוג הוא יהיה עבורה ואיך הוא יהיה עם ילדיה,

שלא תבינו אני מכירה זוגות שחיים באושר ואותם זוגות דואגים באופן קבוע לשים את עצמם מעל כולם- רצונותיהם, תשוקותיהם וכו.. ולכן הם מצליחים כנראה לשמור על הגחלת ועל האושר. כנראה  שמי שחווה גירושים-שבאמת זה אחד הדברים המטלטלים שיש, העצב, הכאב, העולם שחרב עלינו ועל ילדינו והקרובים אלינו- זה קשה ולכן כנראה לאחר כל הכאב והקושי המתגרשים ידאגו לאושרם, הם יודעים מה זה כאשר הבית הוא זירת קרב, מה זה כאשר האדם שאמור להיות החצי השני שלנו, האדם הכי קרוב, מוערך, זה שאנו אמורים לסמוך לכבד ולאהוב – את אותו אדם אנחנו לא יכולים לסבול אותו, וכבוד והערכה זה ממנו/נה והלאה.

אני מכירה זוגות שחיים בסבל תמידי וזוגות שחיים באושר, אני מכירה גרושים וגרושות שחיים באושר וגם להפך בקושי. תוציאו מהלקסיקון שלכם את המושג הזה – הגרושים והגרושות המסכנים, תבינו שכל גרוש או גרושה אלה אנשים שרוצים להיות מאושרים ולא יוותרו על האושר הזה, גם לא לטובת מה שהחברה תגיד, תחשוב.

גרושה היא לא יצור מסכן, היא שורדת, היא חזקה כי אין לה ברירה. היא שואפת לאושר ככל בני האדם, היא יצרית, היא נאבקת, היא מגוננת, היא לא מסכנה- אין לה אף אחד שעומד לה על הראש עם ציפיות, צרכים או לוקח אותה כמובן מאליו, היא עושה את הכל כי היא רוצה, כי היא יכולה, אושר לא נמדד בזוגיות, הוא תלוי אך ורק בנו, עצמנו ללא קשר לסטטוס הזוגי שלנו.

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למיכל אסתר - צבי

Log in with your credentials

Forgot your details?