מתי פסקה אצלי הקנאה בנשים? I מיכל אסתר צבי

מיכל אסתר צבי

מתי פסקה אצלי הקנאה בנשים? I מיכל אסתר צבי

מתי פסקה אצלי הקנאה ? כן גם אני הייתי קנאית , הייתי רואה אישה יפה והיה לי קשה לפרגן , הייתי רואה אישה מצליחנית והיה לי קשה לפרגן ,הייתי רואה אישה שמסורה לספורט וכן הייתי מקנאה – מקנאה בכולן –במלומדות, באלו שמתחזקות זוגיות לתפארת ,באלו היפות שמסובבות אחריהן ראשים – ידעתי שלא אוכל להיות חברה של אף אחת מאותן נשים.

במפגשים עם אותן נשים הייתי מוצאת את עצמי "מבלבלת" את האויב נחמדה מצחיקה ,מנסה להרשים אבל ללא ספק באותו מפגש תם ונשלם "הקשר" עם אותן נשים שנהגתי לקנא בהן.

אני מנסה לחשוב מתי הפסקתי להיות קנאית – האם זה בשל העובדה שהבנתי –שמה שגלוי לעין  הוא ממש לא בהכרח מה שבפועל ? למשל זוגיות שנראית כלפי חוץ מדהימה אבל בבית כמו חתול ועכבר, אישה יפה וחטובה שעושה ספורט אבל בעצם בולימית שכל יומה מוקדש לספורט בצורה אובססיבית וכל נושא המשקל הוא מחלה.

או שפשוט השלמתי עם עצמי , קיבלתי את עצמי ,התחלתי אני ליישם על עצמי דברים שלא חשבתי שאהיה מסוגלת כמו ספורט אורח חיים מסוים וכו.

מתי בעצם הקנאה הפכה להשראה לדוגמא ,לחוזק? או שמה אלה באמת שילוב של שני הדברים . האם זה בכלל בגרות וטו לא וגם ככה הייתי מגיעה לזה?

אני מבינה היום שלהיות במקום של לקנא ולשפוט נשים אחרות מגיע מחוסר בשלות וממקום של – לי לא טוב . בכל אחד אנו מזהים משהו מעצמנו ולעיתים אנו משליכים על האחר דברים שלנו , דברים שאנו בעצמנו לא מוכנים להודות ,אני באמת מאמינה שלכל דבר יש סיבה , כך גם עם אנשים – לא סתם אנו מכירים את האדם שנמצא מולנו ומכל אדם אנו לומדים ולוקחים משהו לעצמנו , לחיינו . כמה פעמים קרה לנו ששגינו לגבי אדם מסוים? ששפטנו אותו וחשנו סלידה מסוימת או אפילו מאוימים ממנו ולבסוף אותו אדם הפך לחלק מרכזי בחיינו – חברות עמוקה ,מורה דרך וכו…ובמבט לאחור כאשר אנו חושבים על זה אנו לא מצליחים לראות את חיינו ללא אותו אדם או צולחים תקופה מסוימת אף שבהתחלה חשנו כה מאוימים או סלידה ממנו ואנו בעצם מודים על כך שלא הקשבנו לתחושות שחשנו כלפיו ואנו מבינים ששגינו בענק .

בסופו של דבר כולנו כמעט זהים , על כולנו עוברים כמעט אותם דברים וכולנו כמהים לאהבה, חברות , בטחון וכמה נפלא זה שאנו זוכים לקבל לתוך חיינו אנשים נפלאים אשר מהם אנו זוכים ללמוד להתחזק ולעתים דווקא בשל העובדה שאותו אדם שנכנס לחיינו הוא אדם עם חוזק וניסיון לעיתים אנו מרגישים צורך אפילו "להוכיח" "להראות" לאותו אדם את החוזק שלנו ובעצם באמצעותם ודווקא דרכם אנו זוכים להתחזק וכל הדרך אנו זוכים לתמיכה עידוד והערכה .

כיף לי להודות שקיימות כל כך הרבה נשים המהוות השראה עבורי והאמת שנשים הן ההשראה הטובה ביותר עבורי ואני כה שמחה על כך .

 

 

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למיכל אסתר - צבי

Log in with your credentials

Forgot your details?