במה התעסקתי לפני שהפכתי לאימא? I מיכל אסתר צבי

rsz_img_20150424_065902במה התעסקתי לפני שהפכתי לאימא? I מיכל אסתר צבי

טרום האימהות התעסקתי בדברים כמו בינו לבינה , קריירה וכן הלאה
זה לא שמאז האימהות חדלתי מלהתעסק עם הדברים האלה פשוט הדברים קיבלו פרופורציה אחרת .
אני שמתי לב שכאשר אני מרגישה "אימא טובה" אז התחושה "טובה" מלווה אותי במהלך היום ומשליכה לי על שאר הדברים המלווים את חיי.
ז"א אם יהיה אירוע לא נעים בעבודה נניח–אז בסדר ,היה ונגמר ונקסט זה לא ידיר שינה מעיני , אבל אם אני מרגישה אימא לא טובה – אז בהחלט שעות השינה תתעופפנה להן ולחגיגה תצטרף תחושת מועקה ואשמה עצומה מעין חור גדול נפער לו בבטן , למשל אם התחושה הזו תתקוף אותי כאשר בנותיי תהיינה במיטה אייחל לכך שהן תתעוררנה ואוכל לגשת אליהן ולתת להן חיבוק ענק ,או שאמתין לבוקר ורק לאחר שאתן להן את החיבוק הענק שלי ואומר להן כמה הן האהבות הגדולות של חיי –רק אז התחושה הפיכסית הזו תעלם.
אני חושבת שהודות לאימהות נהפכתי לאדם טוב יותר מאין דגם משופר של עצמי-
חשוב לי להראות לבנותיי שאני אדם טוב , שוחרת צדק מושבעת לפתע דברים שמעולם לא העזתי לעשות -מולן אני מעיזה כמו להעיר לאדם ברחוב כי השליך משהו על הרצפה או לכעוס על אדם שדיבר לא יפה כלפי אדם או להגן על החלשים ולהציע את עזרתי לעוברי אורח כמו זקנה האוחזת בסלים –הנקודה היא שלפני כן הייתי ביישנית -נחבאת אל הכלים גם אם רציתי לומר משהו לא העזתי .
בזכותן אני מאלצת את עצמי להתגבר על פחדים ומכשולים למשל – בגיל 35 להתחיל ללמוד נהיגה ?!(מי חשב בכלל) או לרוץ קילומטרים (מי האמין )גם אם אני אתחיל משהו אדאג לסיים אותו- להראות להן שזה לא טוב לוותר שדווקא מהקושי אנו צומחים למדים ומשתפרים .
להראות להן שאני אישה עצמאית חזקה ,מפרנסת שיכולה לסמוך על עצמה .
ודווקא כאשר הכי אין לי סבלנות בערב אחרי שכביכול סיימתי את כל המטלות הטורדניות שלי ואני רק זקוקה לשקט שלי ורודה בהן שתלכנה כבר לישון דווקא אז למצוא את המקום הזה של הסבלנות והחיבוק ולהעצים אותן כך שברגע שהן במיטה ואוטוטו הן נרדמות אני לוחשת באוזניהן " אלופות שלי , חזקות שלי , תותחיות שלי , מוכשרות שלי , יפות שלי האושר שלי חיי , האהבה הגדולה שלי חיי "
ואז התחושות מציפות אותי -השקט , הנחת ,השלווה – האושר ובעיקר התחושה אני אימא טובה –הצלחתי .
אימהות היא דבר מעצים שגם יכול מאוד להתיש ומאוד קל להיכנס למקום הזה של להגיד לעצמנו את המשפט –"טוב היה יום מתיש בעבודה וחזרתי מותשת בגלל זה היום אין לי כוח ואין לי סבלנות לילדים" אבל מצד אחד נהיה תקועים במיילים ובסמארט פון כאשר כמה כבר נותר לנו להיות עם ילדנו שעתיים שלוש עד שהם הולכים לישון? ודווקא ברגעים המתישים והקשים האלה ומתוך הקושי היום יומי מסתתרת לה הזדמנות – הזדמנות להרגיש ולהיות האדם שתמיד ייחלנו להיות או פנטזנו , האדם שתמיד הערצנו ורצינו להיות- דווקא אז לשים את הכל בצד ולהתרכז במה שבאמת חשוב כך נזכה לקבל רגעי אושר מעצימים ומאדירים שממתיקים לנו את החיים הלוא הכל שטויות – כסף עבודה בית נקי לא נקי הכל מתגמד הכל שולי – בסופו של דבר הדבר הכי חשוב שלמענו אנו עושים וטורחים ומשקיעים זו –המשפחה שלנו .
זה לא שרק האימהות מגדירה אותנו יש מכלול של דברים שמגדירים אותנו אבל האימהות משפרת אותנו – הילדים הם המראה שלנו וכפי שאנו מצפים מילדנו לנהוג האחריות קודם כל מוטלת עלינו – להראות להם , וללמד אותם –וכיצד? רק אם ניישם על עצמנו קודם.

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למיכל אסתר - צבי

Log in with your credentials

Forgot your details?