חשבון נפש- בתחת שלי I מיכל אסתר צבי

חשבון נפש- בתחת שלי I מיכל אסתר צבי
stocksnap_2vsjn63zsq

לרוב יש נטייה לעשות חשבון נפש עם עצמם בשלושה מקרים- בסוף שנה, לפני יום ההולדת, כאשר משהו רע קורה. רק כאשר יש תחושה שהאדמה רועדת, מסוגלת או כבר רועדת אז לרוב מתעוררים ומתחילים בחשבון הנפש.

מה זה בעצם חשבון הנפש? הוא בעיקר מתרכז במה עשיתי, השגתי, טרם עשיתי או השגתי, מאין מיני מפעל חיים לעצמנו, צ'ק ליסט מיותר.

אם החשבון הנפש היה כולל בתוכו דברים כמו- במי פגעתי השנה, למי עזרתי, לעצמי עזרתי? במה התפתחתי השנה, כמה מאושר/ת הייתי השנה, למה לא מספיק מאושר/ת

כמה שלם אני עם עצמי, כמה עזרתי, כמה הייתי נאמן לעצמי, כמה טוב עשיתי לאחרים ולעצמי.

אבל בפועל "החשבון נפש" כולל בתוכו- כמה כסף לא השגתי עדיין, כמה לא הגעתי למעמד הרצוי, כמה הקריירה שלי לא נוסקת כפי שדמיינתי לעצמי ורציתי.

במקום שהחשבון נפש הזה יעשה פנימה לעצמנו, או לדברים שבאמת חשובים, המשפחה, הזוגיות, הילדים שלנו- הלוא הכל שטויות- כלום לא מגדיר אותנו באמת, ז"א עבודה לא אמורה להגדיר אותנו ומי אנחנו, לא המצב הכלכלי שלנו ובטח לא המעמד שלנו וכל אלה בטח לא עדות לאושר או לאהבה עצמית.

מה שמגדיר אותנו אלה המעשים שלנו והמניע של אותם מעשים, כמה הלב שלנו רחב לעצמנו לאחרים ולעולם ומה אנחנו בוחרים לעשות עם הלב הרחב הזה.

כמה אנחנו נאמנים לעצמנו ולליבנו, כי רק ככה אנחנו בעצם נצליח ללכת יד ביד עם האושר.

כמה אנחנו מכירים את עצמנו ובהשלמה עם עצמנו.

ללמוד פשוט-להיות, כאן ועכשיו, לשים לב לרגעים הקטנים האלה שהם סתם, הרוח מלטפת אני פניי- אני מאושרת, הציפור מצייצת – אני מאושרת, השמיים כחולים וכה יפים- אני מאושרת, הילדים שלי לצידי, גאים להיות לצידי אוהבים מחבקים ומלטפים כי אני בעצמי לימדתי אותם אהבה מהי, מהו חיבוק, ליטוף- אני מאושרת.

חייכתי, צחקתי, נתתי, עזרתי, הלכתי, טיילתי ועוד ועוד – אני מאושרת.

כלום לא ברור מאליו, החיים מפתיעים אותנו לטוב ולרע ותמיד אבחר להתמקד בהפתעות הטובות שהן יכולות להיות ההפתעות היומיות הכי קטנות, כאלה שפשוט נותנות ליטף ודחיפה קדימה לשעה נוספת של היום.

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למיכל אסתר - צבי

Log in with your credentials

Forgot your details?