חוסר אונים אימהות , זוגיות , עבודה I מיכל אסתר צבי

rsz_img_20150406_062958חוסר אונים אימהות , זוגיות , עבודה I מיכל אסתר צבי

חוסר אונים

מי לא מכירה את התחושה? חוסר אונים באימהות ,בזוגיות, בעבודה , לגבי עצמנו

כמה מאתנו חוו חוסר אונים באימהות? מול הילדים ? מכירות? אנחנו מתפקדות מעולה עושות ופועלות לפי הספר אבל בפנים ,מרוקנות , מתות בפנים ,אפתיות , מרגישות תחושת כישלון קשה כי רק אנחנו יודעות מה אנו באמת מרגישות ואנו מלקות את עצמנו על כך, כלפי חוץ הסובבים אותנו מפרגנים טופחים לנו על השכם אפילו אומרים משפטים כמו – נראה שנולדת לזה ,יוו איזו רגועה את ,איזו תקתקנית – אבל זו הצגה ורק אנחנו יודעות מה באמת קורה בתוכנו ולא מבינות מדוע ,מדוע רובצת על ליבנו מועקה גדולה , מדוע לא כיף לנו ,מדוע לא מעניין לנו ,ברור לנו שמשהו לא תקין כי בכל זאת מדובר בתינוק  בילד שלנו , אז מדוע  הדברים לא מתנהלים לפי הספר ,למה לא סופרים אותי, לא מקשיבים לי, למה פתאום יש לילד שלי בעיות ,אוף וכמה התרוצצויות ,כמה אנשי מקצוע ומה נסגר עם הבעיות חברתיות שלו ולמה הוא אומלל?! ולמה אין לו חברים ואיך עוזרים לו?!

ובזוגיות? זה יכול לחרב את עולמנו , למה? , למה אנחנו כועסות עליו כל הזמן  ולמה הוא לא יכול להיות יותר מבין ולמה הוא לא יכול יותר להזיז את התחת שלו ולעזור ולמה הוא מעצבן כל הזמן למה הוא בכלל פה בבית ומה הוא מעיר הערות בכלל ?! והאם הוא עדיין אוהב אותי? איך יאהב אותי אחרי ההערות העוקצניות שלי , איך יאהב אותי אחרי הגועליות שלי , איך אפשר בכלל לאהוב גוש כעוס ממורמר ועצבני ?!

אני מנסה לברוח כל הזמן מלהיות –קורבן .

אני הבנתי בדרך הקשה – שכאשר אני "מתקרבנת" זה מתכון בטוח לחוסר אונים , מרמור תסכול וכל הנלווה.

מה הכוונה – להפסיק להגיד : אני היחידה שעושה ,הכל עליי ,למה רק אני מנקה, אוספת ,דואגת וכו…  די להפוך את עצמנו לקורבנות של מה שכל חיינו רצינו –רצינו זוגיות ,רצינו להיות אימהות – נכון זה לא פשוט אבל בואו ניכנס לפורפורציה – תודה לאל הילדים שלנו בריאים, אנחנו בריאות ,יש לנו קורת גג אוכל על השולחן – יופי יאללה בואו נתקדם.

אני מאמינה במחשבה יוצרת מציאות ,אני מאמינה שכאשר הנתינה מהלב ללא רצון לתמורה הכל בסוף חוזר אלינו , כמו המשפט –אהבה מביאה אהבה (כן קלישאה)– אני מאמינה בכל ליבי , אני אחייך , העולם יחייך אליי בחזרה, אני אשקר , ישקרו לי , אני מאמינה שמחשבה חיובית תביא לי חיים חיוביים , אני מאמינה בכל ליבי שכאשר אני טובה לעולם ולעצמי בעיקר – הכל יהיה טוב גם אם בדרך אני זוכה לשיעורים ומבחנים אני מוכנה לזאת – כך רק אלמד ואתחזק , הלוא רק מלמטה אפשר לצמוח .

אנחנו הנשים זוכות לאינספור שיעורים והזדמנויות להשתפר כבני אדם , כאימהות ונכון שיכול להיות מאוד קשה , וקשה אבל הכל קורה מסיבה מסוימת , החוסר אונים הזה שרובץ עלינו לפעמים הוא שיעור , למידה ואנו צריכות להזכיר לעצמנו לחבק את עצמנו , לפנק את עצמנו , את הילדה הקטנה שבתוכנו  להזכיר לה כמה היא מופלאה אדירה ומיוחדת – רק על ידי אהבה עצמית אמיתית נצליח להתחבר לשמחה ולהגשמה , חשוב שנבטא את עצמנו , כאשר אנו בוחרות לוותר על חופש הבחירה שלנו היקום מעיר אותנו ומזרים אלינו כעס זה הזמן לעצור ולשאול את עצמנו – איפה וויתרתי על חופש הבחירה שלי? איפה אני? הדיאלוג הזה הוא טוב ונכון הוא מתבטא בכעס אבל טוב שהוא יוצא כי האני שלנו שם ממאן לבטא את עצמו ולהשמיע את קולו – הקשיבו לעצמכן , כי יש לכן את הפתרונות ,את התשובות אתן לפעמים מעדיפות להשתיק או להתעלם אבל רק אתן יודעות – ויודעות הכי טוב!

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למיכל אסתר - צבי

Log in with your credentials

Forgot your details?