די לפחד מעצב , די להתחבא מול הילדים כאשר אנחנו עצובות I מיכל אסתר צבי

rsz_img_20150503_115623די לפחד מעצב , די להתחבא מול הילדים כאשר אנחנו עצובות I מיכל אסתר צבי

יש לנו להורים צורך תמידי להראות לילדנו שאנחנו חזקים  וזה בסדר אך כשם שאנו מראים להם אותנו חזקים אני חושבת שנחוץ ובסדר להראות להם שגם לנו מדי פעם קשה וגם אנחנו מתפרקים לפעמים והכל כדי לחזור מתוקנים בדגם משופר עמיד וחזק יותר.

אני לא בעד לשמור דברים בבטן ,אני חושבת שצריך להוציא ,אני גם חושבת שזה בסדר להיות עצובים מדי פעם – עצב הוא רגש כשם ששמחה היא רגש אנו לא רוצים לחנך את ילדנו –לפחד מרגש, לפחד להרגיש.

פעם כאשר הייתי נעצבת הייתי עושה הכל כדי לברוח או חלילה דואגת לא להגיע למצב של עצב , היום אני מקבלת את פני העצב ואף מפנה לו מקום , אני אבכה אני אתייפח אני אהיה סמרטוטה כל היום ולאורך כל הזמן אני אדע שזה זמני ואני אדע שמחר או בעוד יומיים או כמה זמן שאצטרך אני אקום כמו חדשה.

לפני ליל הסדר האחרון ממש באותו היום מצאתי את עצמי נעמדת מול שתי בנותיי כאשר דמעות החלו לזלוג מעיני , שתיהן הביטו בי בפליאה ושאלו "אימא מה קרה?" התחלתי לשתף אותן ואמרתי שהיום אימא נכשלה באיזו בחינה , ואימא התווכחה עם מישהו מהמשפחה ואימא מרגישה היום קצת עצובה וזה בסדר יש ימים כאלה , שתיהן החלו לחבק ולנשקני ולומר לי משפטים כמו אימא לא נורא בפעם הבאה , אימא תסתכלי על החיובי , אימא זה בסדר שאת מרגישה ככה זה קורה ובאמת התפעלתי מהאופן שהן חזקו ועודדו אותי ויותר מזה שהן לא נלחצו , הן היו רגועות ,מכילות מחבקות –מדהימות.

ואז נזכרתי במצב הפוך של חודש לפני כאשר אחת מהן החלה לבכות לפני השינה ופשוט התחבקנו שלושתנו ואמרתי להן שזה בסדר ,שעצב הוא רגש וצריך לתת לו מקום ושזה בסדר לבכות והכי חשוב שתמיד תזכורנה שהן לא לבד , שתמיד יהיה מי שיתמוך בהן יחזק אותן יחבק אותן שהן מוקפות , מוקפות באנשים שאוהבים אותן ודואגים להן , עצב הוא חלק מהחיים , ללא עצב לא תהיה שמחה , ללא אכזבה לא יהיה סיפוק ,הגשמה ,ללא שיברון לב לא תהיה אהבה, ללא בכי לא יהיה צחוק וכן הלאה, אחרי יום עצוב יהיה גם יום שמח –ככה זה בחיים ,זו החוקיות.

ובאמת משהו השתחרר שם גם אצלי , הצורך להראות כל הזמן חזקה ואיתנה הוא הרסני הן עבורי והן עבורן , אני מקבלת את שעלי לעבור ואני מפנה מקום לכל תחושה ורגש , אם הרגש מציף אותי סימן שהוא צריך להגיע ועלי לקבלו .

עליהן לדעת שזה בסדר ואינן צריכות לפחד מהרגשות הפחות טובים , הפחות נעימים , זה רק אומר שהגוף שלנו הראש הרגשות כולם מדברים אחד עם השני , מנסים לפתור דברים ביחד וזה טוב , זה מצוין זה לטובתנו וכשם שהעצב מגיע ככה הוא גם ילך ויפנה מקום לשמחה .

 

תגובות פייסבוק

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2017 כל הזכויות שמורות למיכל אסתר - צבי

Log in with your credentials

Forgot your details?